Щиро вітаємо Володимира Паніотто з ювілеєм!

Володимиру Іллічу Паніотто – 75 років!


Источник


22 січня 2022 виповнюється 75 років відомому українському соціологу, співзасновнику і генеральному директору Київського 

міжнародного інституту соціології, професору кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія” 

Володимиру Паніотто.

        Паніотто Володимир Ілліч  – відомий український соцілогпрофесор кафедри соціології Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”, співзасновник і генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

            Після закінчення мех-мат.ф-ту Київського університету ім.Шевченка в 1970 працював в Інституті філософії АН УРСР науковим співробітником, зав.секотором комп’ютерного моделювання соціальних процесів,  зав.відділом методології і методики соціологічних досліджень. З 1992 до теперішнього часу є гендиректором КМІСу і професором НаУКМА.  Протягом двох семестрів (в 1993 і в 1995) працював професором в університеті Джонса Хопкінса.

          В. Паніотто видав 11 книжок і більше 200 статей та розділів.  Спеціалізується на методах соціологічних досліджень.  Найбільш відомі книжки: Структура межличностных отнощений. – К.: Наукова думка, 1975; Качество социологической информации. – К.: Наук. думка, 1986;  Зачем социологу математика : Для ст. шк. возраста /  – К.: Рад. шк., 1988. –(у співавторстві з В.С. Максименко); Статистичний аналіз соціологічних даних. – К.: Видавничий дім “КМ Академія”, 2004 ( у співавторстві з В.С.Максименко, Н.М.Харченко);  Методи опитування. К.: Видавничий дім “КМ Академія”, 2017 (у співавторстві з Н. Харченко).

            1 лютого відбудеться презентація нової книжки В.Паніотто «Соціологія в анекдотах». Київ, Дух і літера, 2022.  (за матеріалами офіційного сайту КМІС)


Володимиру Паніотто – 75!

Як Сократ для античних філософів був персоніфікованим втіленням філософії, так Володимир Паніотто для мене і багатьох-багатьох колег в Україні і далеко за її межами є персоніфікованим втіленням  соціології – науки, яка прагне неупереджено, об’єктивно і достовірно відображати соціальний світ, людські стосунки, прагнення і проблеми. І робити це не з чистої цікавості, а з метою зробити цей світ більш зрозумілим, більш людяним, більш справедливим.

Володимир Паніотто зосередив у своїй особистості і своїй діяльності всі головні атрибути справжньої соціології: глибоку теоретичність, віртуозну методичну і математичну оснащеність, вміння визначати і аналізувати   найгостріші соціальні проблеми і ситуації.

Неможливо уявити розвиток сучасної української соціології без того, що зробив і робить Володимир Ілліч, без його фундаментальних книг, за якими навчалися і продовжують навчатися покоління соціологів, без його неоціненного внеску у вдосконалення методики і техніки соціологічної роботи, без його зразкових емпіричних досліджень, результати яких заклали фундамент загальнаціональної бази соціологічних даних.

І, безумовно, без його  наукової   чесності, професійної  принциповості,  які неодноразово випробовувалися на міцність  через політичні та інші тиски і завжди залишалися для  нас еталоном   високого служіння науковій істині і демократичним цінностям.

Володимире Іллічу, ми знаємо, поважаємо і любимо Вас як    щиру, відкриту, відповідальну, надзвичайно інтелігентну людину, спілкування з якою завжди приносить радість, духовно збагачує і робить нас трішки кращими і трішки мудрішими!

В день чудового ювілею дозвольте побажати Вам, шановний Володимире Іллічу, міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, нових наукових і життєвих здобутків і досягнень, багато сил і  натхнення на довгі роки!

          Із щирою повагою

Президент Соціологічної Асоціації

України,  академік                                                                 

Віль Бакіров


Владимиру Паниотто – 75.

Володя – ты человек, специалист, известный в нашем профессиональном цехе, потому пропущу все то, что обычно идет «под шапкой» представления юбиляра. Сразу перейду к сути события. А суть – в осознании и уважении своего прошлого, в ответственности перед ним и в его сохранении.

Нам повезло, каждый из нас шел своим путем, но нас было немало, и мы всегда радовались нашим встречам. Мы – это молодые в 1960-х – 1970-х математики и физики, большинство которых пришло в социологию почти случайно и часто думавших, что временно. Но задержались в ней надолго. Все очень просто: мы были нужны нашим старшим коллегам, и мы в целом – как ни странно – решили поставленные перед нами задачи.

Смешно сказать и звучит как анекдот для последующих изданий твоей новой книги. Моя много десятилетняя дружба с Владимиром Александровичем Ядовым началась в 1969 году с его удивления-восхищения сделанными мною для себя процентными таблицами для чисел от 1 до 100. Он крутил их как мартышка в басне дедушки Крылова, попросил их на лето, и к началу осени Институт социологии АН СССР (конечно, в стране, в которой не было такой науки, институт не мог так называться) выпустил немалым по тому времени тиражом брошюру «Процентные таблицы…».

Сегодня мы образуем уникальную группу социологов: мы помним, знаем прошлое, из которого пришли, и стараемся понять будущее, в которое идем. Дорога длинная и ночь не всегда лунная, но выбора нет, идти надо.

Искренне поздравляю тебя с пройденными дорогами, желаю тебе сил, стойкости и мужества, поддержки со стороны друзей… Они есть у тебя всюду.

Борис Докторов


Найчастіше дружні стосунки, що можуть тривати все життя, зав’язуються в роки юнацтва. У всякому разі моїми найближчими друзями є однокласники, однокурсники та колеги, з якими я починала своє професійне життя. Це люди, на яких можна покластися, які завжди прийдуть на допомогу, яким ми самі завжди готові допомогти. Трапляється, що таких людей ми зустрічаємо вже у зрілому віці. Мені пощастило, бо зі мною це трапилось. В останні 15 років завдяки численним заходам, що проводить Соціологічна асоціація України (реалізація спільних дослідницьких проєктів, конференції, Конгреси, «круглі столи», Школи молодого соціолога), мої стосунки з багатьма колегами із чисто професійних переросли у дружні. Смію сподіватися, що такі стосунки склалися у мене і з шановним ювіляром.

Володимир Ілліч Паніотто завжди був і залишається для мене еталоном професіоналізму; його образ (у тому числі зовнішній) є, як на мене, уособленням справжнього професора. З часом для мене розкрилися такі дивовижні прояви ого особистості, як талант фотохудожника (фотоісторія Соціологічної асоціації України – це перш за все роботи Володимира Ілліча), поетичний дар, в якому знайшло своє відображення його чудове почуття гумору. В останньому я змогла переконатися, коли в жовтні 2019 року ми разом з Володимиром Іллічем та іншими колегами їхали на його авто з Києва до Чернігова на Школу молодого соціолога. Майже всю дорогу Володимир Ілліч розважав нас анекдотами. З огляду на це, я не здивувалася, коли влітку минулого року Володимир Ілліч розповів мені про те, що готує книгу «Соціологія в анекдотах». Як не дивно, пандемія, завдяки якій наше спілкування перейшло в онлайн і стало більш тісним, виявила, що в нас з Володимиром Іллічем і його дружиною є багато спільного: любов до музики, ставлення до братів наших менших, оптимістичне, незважаючи ні на що, сприйняття життя. Володимира Ілліча відрізняє надзвичайна емпатія. Я безкінечно вдячна йому за підтримку, яку я відчувала і відчуваю у складні хвилини мого життя.

Дорогий Володимиру Іллічу, з ювілеєм Вас! Будьте Ви нам, будь ласка, здорові! Тримаймося!

З глибокою повагою, захопленням і вдячністю

Людмила Сокурянська


Шановному ювіляру Володимиру Іллічу Паніотто

Бажаємо ювіляру гарного здоров’я та невичерпного оптимізму і натхнення у вивченні актуальних соціальних проблем. Ви, як фундатор КМІСу створили Всеукраїнський координаційний центр пошуку та презентації соціологічних проєктів. Вам вдалось реалізувати надії та сподівання нової соціологічної еліти щодо теоретичного обґрунтування надійності емпіричної інформації, зібраної регіональними осередками мережі інституту.

Бажаємо Вам невичерпної мужності та сміливості, які у Вас повною мірою презентувалися у численних дискусіях.

Омар Хаям міркував так:

“Будь решительным! От обрядов пустых

отказаться пора давно.

Не скупись, делись и с другими тем,

что тебе судьбою дано.

В этом мире не покушайся на жизнь

и достаток бедных людей.

Головою отвечаю – ты будешь в раю.

Так проворней неси вино!”

та побажав:

“Когда б я был творцом – владыкой мирозданья,

Я небо древнее низверг бы с основанья

И создал новое – такое, под которым

Вмиг исполнялись бы все добрые желанья”.

Бажаємо здоров’я, щастя, добробуту!

 

З повагою

Владислав Вербець

20.01.2022 м. Рівне


Я щиро вітаю шановного ювіляра з Днем народження!

Бажаю Вам, шановний Володимире Іллічу, міцного здоров’я, незгасимої
творчої наснаги, здійснення мрій, реалізації всіх задумів!

Нехай процвітає і розвивається соціологія. Маріупольське відділення САУ дуже вдячне Вам за Ваш незміренний внесок в соціологію не тільки України але й світову. Творчої наснаги!

З повагою

голова Донецького відділення САУ

Богдан Васильович Слющинський


Шановний Володимире Іллічу!

Соціологічна  спільнота  Черкащини щиро  вітає ВАС з ювілейним Днем народження!

 Міцного здоров’я, невичерпної енергії та життєвих сил, творчого натхнення на нові амбітні, цікаві проєкти, наукові здобутки!

Успіхів у всіх майбутніх починаннях! Нехай любов близьких, тепло, добро і спокій панують у Вашому домі! Щиро вдячні ВАМ за плідну співпрацю.

З повагою Людмила Андріївна Дудко, голова Черкаськго відділення САУ, кандидат соціологічних наук


Шановний Володимире Іллічу!

Прийміть сердечні привітання з Ювілеєм!

Цінуємо, поважаємо Вас як талановитого ученого-соціолога, який зробив   величезний внесок у розвиток соціологічної освіти та прикладних досліджень в Україні, як відомого викладача, професора кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», міжнародного експерта з питань методології соціологічних досліджень й моделювання, генерального директора Київського міжнародного інституту соціології.

Сучасну соціологічну науку неможливо уявити без Вашого імені і Вашого творчого доробку. Хочемо подякувати Вам за сповнену натхнення плідну науково-педагогічну та дослідницьку діяльність і побажати нових творчих успіхів, невичерпної життєвої енергії, натхнення!

Нехай кожен Ваш день наповнюється теплом, збуваються всі Ваші надії та мрії! Міцного здоров’я і благополуччя, многая літа!

 

Із повагою

соціологи Південноукраїнського відділення

Соціологічної асоціації України,

Голова Південноукраїнського відділення САУ                                       

Олена Лісеєнко


Шановний Володимире Іллічу!

Правління Соціологічної асоціації України щиро вітає Вас з прекрасною та мужньою датою – 75-річним ювілеєм!

Соціологічна спільнота нашої країни знає та шанує Вас як видатного науковця, фундатора вітчизняної соціології, надзвичайно багатогранну особистість, талановиту людину! Важко переоцінити Ваш внесок у становлення та розвиток соціологічної науки та освіти в Україні. Ви є  яскравим представником наукової еліти нашої країни. Ваше життя є чудовим прикладом реалізації креативних інтенцій Вашої особистості, пошуку неходжених доріг, постійного прагнення до самовдосконалення у всіх сферах людського буття, невгамовної жаги до пізнання суспільних процесів.

Ваша наполеглива праця і величезний досвід наукової, педагогічної та організаційної роботи добре відомі не тільки українському, але й світовому соціологічному загалу. На Ваших численних підручниках, монографіях, статтях виховано багато поколінь вітчизняних соціологів.

Ви очолюєте один з найавторитетніших наукових центрів нашої країни – Київський міжнародний інститут соціології, дослідження якого є безцінним внеском у скарбницю досягнень вітчизняної соціологічної спільноти.

Ваші наукові здобутки, плідна праця у складі керівних органів САУ отримали високу оцінку її Правління, рішенням якого Вам присвоєно звання «Почесний член Соціологічної асоціації України» та нагороджено найвищою відзнакою нашого професійного співтовариства – медаллю імені Богдана Кістяківського «За видатний внесок у розвиток соціології».

У зв’язку з Вашим ювілеєм прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, благополуччя, молодості душі, відчуття повноти і неповторності життя, розуміння і підтримки людей, які Вас оточують, реалізації найсміливіших творчих задумів!

Хай у Вас попереду буде ще багато плідних та натхненних років, хай примножуються Ваші досягнення!

 

З глибокою повагою від імені Правління САУ

Президент Соціологічної асоціації України, академік НАН України       

Віль Бакіров

Теги