Як насправді українське суспільство ставиться до людей з інвалідністю?

Питання сприйняття людей з інвалідністю стає все більш актуальним, оскільки таких людей з початком повномасштабного вторгнення росії стає все більше. Тож актуалізація проблем людей з інвалідністю стає дедалі важливішою.

До Вашої уваги результати “Національного соціологічного дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні”, яке провела Соціологічна група “Рейтинг” в рамках проекту “Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю” на замовлення Громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю “Ліга сильних”“

Ключові моменти:
– ⅔  опитаних вважають, що українське суспільство позитивно ставиться до військових, які мають інвалідність. До цивільних з інвалідністю – скоріше нейтральне ставлення.

– При зустрічі з військовими з інвалідністю головною емоцією опитаних є “вдячність”, а вже потім “співчуття”. “Люди військові, вони більш холодні, вони не потребують того, щоб ти там підходив, показував якусь жалість чи співчуття. Але єдине, що ти можеш зробити, і для мене це правильно, ти можеш підійти і сказати дякую”, – зазначає один з учасників фокус-груп.

 – Найкращі можливості для людей з інвалідністю, за оцінками опитаних, є у сфері освіти та навчання. А найгірші можливості для людей з інвалідністю в Україні – знайти роботу та займатися підприємництвом. 
– Майже 60% опитаних зазначили, що люди з інвалідністю найбільше потребують фінансової допомоги, майже 50%  медичної, більше 40%  психологічної.

RG_UA_LOS_112023_press

Теги