Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.
Терміни проведення дослідження: 8-12 червня 2019 року
- Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 8-12 червня 2019 року, 35% опитаних заявили, що Україна рухається у правильному напрямку, 36% – протилежної думки, ще 30% – не визначилися. Динаміка зміни настроїв населення у позитивний бік далі продовжується. Відносно більше тих, хто має оптимістичніші погляди на стан справ у країні, спостерігаються серед мешканців Півдня, наймолодших респондентів, виборців партій «Слуга народу», «Сила і честь», а також «Голос». Натомість прихильники партій «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя» – найбільш песимістичні в цьому питанні.
- 77% висловили однозначну готовність взяти участь у голосуванні на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року. Ще 12% зазначили, що скоріше готові брати участь, 8% – не голосуватимуть, 3% – не визначилися.
- Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47,1% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» (11,1%), партія «Голос» (8,1%), «Батьківщина» (7,3%). «Європейська Солідарність» (5,0%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 4,1%, партію «Громадянська позиція» – 2,2%, Радикальну партію – 2,1%, партію ВО «Свобода» – 2,1%, партію «Українська стратегія» – 1,9%, Опозиційний блок – 1,8%, Самопоміч – 1,2%. Рейтинг інших політичних сил – менше 1%.
- Більше половини опитаних вірять у те, що партія «Слуга народу» подолає 5% виборчий бар’єр та потрапить до майбутнього парламенту. Близько 40% говорять так про партію «Батьківщина», третина – про партію «Опозиційна платформа – За життя», чверть – партію «Європейська Солідарність», кожен п’ятий – про партію «Голос». Серед симпатиків політичних сил з відносно високим рейтингом більше 70% вірять в те, що їхні фаворити потраплять до Верховної Ради.
- Половина опитаних задоволені діяльністю Президента України В.Зеленського, 14% – протилежної думки, ще 38% – поки не змогли сформувати своє ставлення до нього. 22% позитивно оцінюють роботу очільника Уряду В.Гройсмана, з іншого боку 65% – негативно. Роботою Верховної Ради незадоволені майже 90% респондентів, задоволені – лише 5%.
- Половина опитаних очікують від Президента В.Зеленського вирішення питання припинення вогню на Донбасі. 38% – мають сподівання стосовно зниження тарифів, 22% – очікують зменшення впливу олігархів на політику, 20% – чекають підвищення соціальних стандартів, 19% – покарання винних у корупції високопосадовців, 17% – скасування недоторканності народних депутатів, 16% – підвищення якості медицини, 13% – активізації співпраці із НАТО та ЄС, 12% – налагодження співпраці із Росією, 12% – зміцнення української армії, 10% – об’єднання країни.
Очікування щодо припинення війни на Донбасі притаманні практично більшості респондентів в усіх макрорегіонах. З іншого боку дещо вищий рівень сподівань стосовно зниження тарифів, зменшення впливу олігархів на політику та налагодження відносин з Росією фіксується серед мешканців Півдня та Сходу. Стосовно покарання високопосадовців, винних у корупції дещо вищі очікування на Заході та Півдні, скасування недоторканності народних депутатів – у Центрі, підвищення якості медицини – на Півдні, активізації співпраці з НАТО та ЄС та зміцнення української армії – на Заході.