Оцінка населенням України деяких політичних подій вересня 2019 року

З 16 по 19 вересня КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

 

Абсолютна більшість українців схвалюють скасування недоторканості народних депутатів України (89%), суддів (85%) та Президента України (77%). Разом з тим, майже 40% погоджуються, що скасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента України і зробить їх менш вільними у відстоюванні інтересів своїх виборців в Раді (50% не згодні з цим).

Більше половини населення не схвалюють скасування мораторію на продаж землі (52%). За думкою 64% українців, питання продажу землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися на референдумі.

 

  • Абсолютна більшість українців (89%) схвалюють внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканості народних депутатів України. Не схвалюють такі зміни 7% опитаних українців, 4% не змогли відповісти на запитання
  • Половина опитаних українців (50%) не згодні з тим, щоскасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента України і зробить їх менш вільними у відстоюванні інтересів своїх виборців в Раді.Згодні з цим твердженням 40% опитаних українців, 10% не змогли відповісти на запитання.
  • Більшість опитаних (85%) позитивно ставляться до внесення змін до Конституції України, які повинні скасувати недоторканість суддів України, негативно ставляться до цього лише 8% опитаних, 7% не змогли відповісти на запитання.
  • Більшість опитаних українців (77%) схвалюють внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканості Президента України, 16% не схвалюють такі зміни, 7% не змогли відповісти на запитання.
  • Більше половини опитаних українців (52%) не схвалюють доручення президента України В.Зеленського про скасування мораторію (заборони) на продаж землі сільськогосподарського призначення в термін до жовтня цього року і ввести купівлю-продаж землі до грудня цього року. Позитивно ставляться до цього доручення 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на запитання.
  • Більше половини опитаних українців (64%) вважають, що питання про продаж землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі, 26% вважають, що це питання повинні вирішувати Президент, Верховна Рада та Кабінет Міністрів. 10% не змогли відповісти на запитання.

Коментар гендиректора КМІС В.Паніотто

Хоча більшість населення підтримує нову владу,  скасування мораторію на продаж землі підтримує лише приблизно третина населення (35%), а 52%, фактично, проти скасування мораторію на продаж землі.  За рік кількість противників продажу землі зменшилася, у листопаді 2018 проти продажу землі було 72%.  Можливо, це пов’язано з  різницею у формулюванні запитань (у 2018 ми запитували «Якби сьогодні проводився референдум щодо питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?»), можливо через збільшення підтримки дій Зеленського і нової влади його прихильниками, а можливо через зміну риторики щодо продажу землі на деяких популярних телеканалах і в Інтернеті.

Більш детальна інформація за посиланням нижче.

Джерело
Теги
Электоральная социология — наука, пытающаяся понять, почему граждане часто голосуют вопреки своим интересам, еще чаще — вопреки здравому смыслу и никогда — вопреки воле диктатора.