Соціологія і маніпуляція

Володимир Паніотто

Шановні колеги, пропонуємо вашій увазі статтю доктора філософських наук, професора Національного університету «Києво-Могилянська академія», генерального директора Київського міжнародного інституту соціології В.І. Паніотто “Соціологія і маніпуляція”

“Якщо звинувачують соціологів, – говорила Ірина Бекешкіна, – значить, почалися вибори. На жаль, останнім часом складається враження, що вибори у нас ніколи не закінчуються. І постійною темою є продажність соціології, «замовні» дослідження і маніпуляція за допомогою даних соціологічних досліджень. Спробую в черговий раз[1] розповісти, як працюють соціологи, і яким чином можна, а яким не можна використовувати дані соціологічних досліджень для маніпуляції суспільною свідомістю (звичайно, мова йде в основному про політичні дослідження).

Майже всі опитування, проведені в Україні, мають політичних і бізнес-замовників, за свій рахунок або за рахунок незалежних фондів проводиться менше 1% опитувань. Чому саме кажуть про замовні опитування, якщо всі вони замовні? Що мається на увазі?”…
Докладніше:http://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=959&page=1

Взято з офіційної сторінки КМІС https://www.facebook.com/kiisptv/posts/2042248239240454

Теги
Интервьюирование — процесс опроса респондента интервьюером, равно невыносимый для обоих, поскольку первый мнения не имеет, но вынужден высказывать, а второй имеет, но вынужден скрывать.