Щирі співчуття близьким Володимира Ілліча Воловича

Віль Бакіров

    Правління Соціологічної асоціації України з великим сумом сповіщає, що 13 листопада 2022 року на 84-тому  році життя помер відомий український соціолог, один із фундаторів вітчизняної соціологічної науки та освіти, доктор філософських наук, професор  Володимир Ілліч Волович, та висловлює щирі співчуття його рідним, близьким, колегам та друзям.

   Важко переоцінити внесок професора Воловича В.І. у становлення та розвиток соціології в Україні.  Він був засновником факультету соціології та психології ( нині факультет соціології) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який очолював більше 10 років (1991 – 2001 рр.), керував кафедрою методології та методів соціологічних досліджень цього вишу, був автором десятків масштабних  соціологічних проєктів, у тому числі міжнародних.   Перу Володимира Ілліча належать численні підручники, довідники, наукові статті з соціологічної проблематики, на яких було виховано багато поколінь українських фахівців – соціологів.
   Професор Волович В.І. був першим Президентом Соціологічної асоціації України. За роки  його керівництва САУ  (1990 – 1998 рр.) були зроблено важливі кроки на шляху об’єднання  вітчизняної соціологічної спільноти задля вирішення актуальних проблем українського суспільства, налагоджено зв’язки з представниками європейської та світової соціологічної науки.
   Світла пам’ять про Володимира Ілліча Воловича назавжди залишиться в серцях тих, хто знав та шанував цю надзвичайно талановиту    особистість, інтелігентну, доброзичливу, завжди усміхнену людину, справжнього вченого, вчителя та наставника.
Теги