Щирі співчуття близьким Нагорного Бориса Григоровича

Людмила Сокурянська


Правління Соціологічної асоціації України з глибоким сумом сповіщає про те, що 22 червня 2022 року на 84-ому році життя помер доктор соціологічних наук, професор, професор кафедри психології і соціології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, член Правління САУ Борис Григорович Нагорний, та висловлює щирі співчуття його рідним, близьким, друзям та колегам.

Борис Григорович Нагорний закінчив факультет економіки промисловості Київського  інституту народного господарства  та аспірантуру Інституту соціологічних досліджень АН СРСР. Усе життя він присвятив розвитку соціологічної науки. З 1965 року по 1994 рік працював у лабораторії економічних та соціологічних досліджень науково- дослідницького інституту УкрНД  вуглезбагачення. З 1994 року по 2022 рік викладав і проводив наукові дослідження у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Багато років Борис Григорович очолював Луганське відділення САУ, у 1999 році йому було присвоєно звання «Почесний член Соціологічної асоціації України». Борис Григорович був високопрофесійним соціологом, визнаним фахівцем у галузі промисловой соціології та соціології праці, соціології управління, соціології молоді, методології і методів соціологічного дослідження; автором понад 200 друкованих праць, в тому числі співавтором колективних монографій і навчальних посібників: «Студентство і сучасність» (Київ, 2000), «Спеціальні та галузеві соціології» (Київ, 2003), «Соціологія політики» (Київ, 2010), «Соціальна глобалістика» (Київ, 2012) та ін.

Для багатьох українських соціологів  Борис Григорович  був не тільки колегою, учителем, а й другом. Він відрізнявся широкою ерудицією, що виходила далеко за межі його професійної діяльності, був світлою, доброю, співчутливою, відповідальною людиною. Завжди випромінював щирість, душевне тепло, високу інтелігентність. Спілкування з ним збагачувало і було справжньою інтелектуальною насолодою.

Прощаючись з Борисом Григоровичем, ми не прощаємося з його науковою спадщиною, яка, без сумніву, ще довгі роки буде у нагоді новим і новим поколінням соціологів. У  нашій пам’яті    Борис Григорович Нагорний назавжди залишиться талановитим науковцем, педагогом, мудрим наставником молоді і чудовою людиною.

Правління САУ

Теги