Рішення засідання Правління САУ

Віль Бакіров

Рішення засідання

Правління Соціологічної асоціації України

від 5 липня 2022 року

 

Обговоривши питання «Про роботу Соціологічної асоціації України в умовах воєнної агресії РФ»,

       Правління Соціологічної асоціації України констатує, що повномасштабне військове вторгнення РФ в Україну принесло і приносить неймовірні страждання, втрати, руйнування. Героїчна боротьба ЗСУ, підрозділів тероборони, волонтерський рух, величезний патріотичний  підйом українського народу, його готовність рішуче захищати територіальну цілісність і суверенітет держави, підтримка всіх цивілізованих країн не залишають агресору шансів на успіх, незважаючи на його велику перевагу у військових ресурсах.

         Правління САУ пишається колегами, які зі зброєю в руках наближають перемогу, які на волонтерських засадах допомагають ЗСУ та постраждалим від війни людям; колегами, які на своїх робочих місцях забезпечують функціонування освітніх, наукових установ, які за неймовірно складних умов проводять масштабні емпіричні  дослідження, надаючи безцінну інформацію про стан суспільства і настрої людей.

          Правління САУ висловлює слова щирої вдячності всім закордонним колегам і партнерам за їхню підтримку і допомогу.

            Правління САУ ухвалює:

  • Активно досліджувати глибокі зміни, що відбуваються в українському суспільстві, у його соціально-політичних інститутах, у культурі, духовній сфері. Брати участь у створенні чіткої наукової візії розвитку українського суспільства після перемоги, системного  аналізу  його можливостей та ризиків.
  • Провести відповідну перебудову змісту соціологічної освіти, збагатити її програми навчальними курсами з соціології війни, соціології безпеки, волонтерського руху, методів організації та проведення соціологічних досліджень під час воєнних дій.
  • Надавати фінансову, матеріальну та іншу підтримку членам САУ, які захищають країну зі зброєю в руках, колегам, які постраждали під час війни і потребують підтримки.
  • Членам САУ припинити відносини і наукові контакти з російськими і білоруськими науковими, освітніми та іншими установами й організаціями, періодичними та іншими виданнями, а також з усіма іншими фізичними і юридичними особами, які підтримують російську агресію.
  • У своїй науковій, освітньо-педагогічній і практичній діяльності мінімізувати виростання російськомовних літературних джерел, виданих в РФ після 2014 року.
  1. Запити на отримання експертного висновку комісії з професійної етики соціолога САУ направляти на адресу заступника голови комісії Кізілова Олександра Івановича (a.kizilov@gmail.com).
  2. Індивідуальним членам САУ можна продовжувати сплачувати внески за тими реквізитами, що були й раніше.
Теги