XVII Конгрес Соціологічної асоціації Польщі

11-14 вересня 2019 р. у Вроцлаві відбувся XVII Конгрес Соціологічної асоціації Польщі. В його роботі взяли участь близько 1200 польських соціологів, які представляли провідні соціологічні центри цієї країни. Програма Конгресу була надзвичайно насиченою. Доповіді на виступи учасників Конгресу були присвячені різноманітним проблемам життєдіяльності сучасного польського суспільства та людства в цілому, а також питанням вдосконалення теорії та методології соціологічного аналізу цих проблем.

У роботі Конгресу взяла участь делегація Соціологічної асоціації України (САУ) на чолі з її президентом, академіком НАНУ, ректором Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (ХНУ) Бакіровим Вілем Савбановичем. До складу делегації також увійшли: віцепрезидентка САУ, докторка соціологічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціології ХНУ імені В. Н. Каразіна Сокурянська Людмила Георгіївна та завідувач відділу Міжнародних зав’язків ХНУ імені В. Н. Каразіна, доктор соціологічних наук, доцент Хижняк Олександр Володимирович.

Велику увагу учасників Конгресу привернула доповідь Президента САУ академіка Бакірова В. С. «Соціологія в Україні: поточна програма досліджень», з якою він виступив на секції «Соціологія в Центральній та Східній Європі», яка проходила в актовій залі багатого своєю історією Вроцлавського університету.

Надзвичайно цікавою була зустріч учасників цієї секції з ректором Вроцлавського університету, професором Адамом Єзерським. Пан Єзерський не тільки розповів про більш ніж 300-річну історію Вроцлавського університету (університет був заснований у 1702 році), але й запросив до музею історії університету, провів екскурсію галереєю ректорів Вроцлавського університету його новітньої історії (після 1945 року), нарешті, вразив усіх присутніх своєю грою на органі, виконавши твори Баха та Бортнянського.

Окрім участі в роботі секції «Соціологія в Центральній та Східній Європі», українська делегація спілкувалась з польськими колегами на засіданні секції «Соціологія молоді», провела переговори щодо продовження спільних українсько-польських досліджень з питань розвитку вищої освіти, ціннісних преференцій та повсякденних практик сучасного студентства тощо, а також можливостей обміну студентами та викладачами між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та з Університетом Зеленої Гури (Польща).

Цікавою була культурна програма Конгресу, а саме: екскурсії старим Вроцлавом, відвідування художнього музею та Рацлавицької панорами.

Иррационализм — вера в неограниченные познавательные возможности человеческого невежества.