ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Харківські соціологічні читання»

3 та 4 листопада 2022 року на соціологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Харківські соціологічні читання».

Організаторами заходу стали Соціологічна асоціація України, Харківське відділення САУ та соціологічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Конференція була присвячена пам’яті засновниці Харківської соціологічної школи, фундаторки вітчизняної соціологічної науки та освіти, професорки Олени Олександрівни Якуби.

Життєве та наукове кредо Олени Якуби – боротьба за відстоювання істини, за реалізацію головного завдання соціології – вивчення реальних соціальних процесів задля поліпшення життя суспільства. Особливого значення наукові та етичні імперативи Олени Якуби набувають в умовах реалій сучасної України, її боротьби з російськими агресорами.

Саме ці імперативи стали наріжним каменем тематики цьогорічних «Харківських соціологічних читань»: «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки».

Цього року конференція проходила в режимі онлайн на платформі Zoom, а тематика секцій та «круглих столів», які були проведені в межах конференції, торкалась проблем соціології та війни, зокрема викликів, з якими соціологічна наука та освіта стикаються в сучасних умовах воєнного стану.

Ознайомитися з детальною програмою заходу та переглянути відео конференції можна за посиланнями нижче:

Програма Харківських соціологічних читань_2022 р

3 листопада 2022 року

https://youtu.be/IYBzl8GpV9g

4 листопада 2022 року

https://youtu.be/GKB0j3wO

Особливу подяку висловлюємо директору медіастудії Михайлу ПРОЦЕНКУ, директору та заступнику директора Центру зв’язків з громадськістю Каразінського університету Максиму ФОЛОМЄЄВУ та Вікторії КРИЖАНІВСЬКІЙ за технічний супровід конференції.

Дякуємо всім учасникам, що, незважаючи на надзвичайно важкі умови, які викликані воєнним станом, знайшли можливість підготувати виступи на «Харківські соціологічні читання» і долучитися до обговорення гострих проблем сучасного українського суспільства, яке відбулося в межах конференції!

 

З повагою та надією на нашу подальшу плідну співпрацю

оргкомітет