Міжнародні соціологічні читання пам’яті Н. Паніної та В. Хмелька «Глобальні та локальні кризи: переосмислюючи українське суспільство»

10 грудня 2021 року в Інституті соціології Національної академії наук України відбулися Міжнародні соціологічні читання на тему «Глобальні та локальні кризи: переосмислюючи українське суспільство».

Читання були присвячені пам’яті Наталії Вікторівни Паніної (1949–2006) та Валерія Євгеновича Хмелька (1939–2021), двох визначних постатей в історії української філософської й соціологічної думки.

Співорганізаторами заходу виступили Соціологічна асоціація України та Соціологічний центр імені Н. В. Паніної. Також було підбито підсумки конкурсу «Кращий молодий соціолог року» й нагороджено переможців.

Першу премію здобула Наталя Отріщенко (Центр міської історії Центрально-Східної Європи, м. Львів) за роботу «Перезбирання експертності». Другу премію було присуджено Олександрі Дейнеко (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, есе «Стати антикризовим “серфінгістом”: бути щасливим та активно діяти!»). Третю премію було вручено Марині Шпікер (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», праця «Глобальні та локальні кризи як простір можливостей для української соціології»).

Лауреатом премії імені Ірини Попової за роботу, що має найбільшу соціально-практичну значущість, стала Єлена Ковальська (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Її есе мало назву «Переосмислюючи українське суспільство: нові виклики та що вони для нас несуть».

Дякуємо усім учасникам та учасницям!

Світлини зроблено Наталією Бойко.