Конференція пам’яті докторки соціологічних наук, професорки Світлани Щудло

16 жовтня 2023 р. у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка (ДДПУ) відбулася Міжнародна онлайн – конференція «Сучасна освіта: соціологічний, філософський, педагогічний дискурс» пам’яті відомої української науковиці, докторки соціологічних наук, професорки Світлани Щудло, яка рік тому пішла з життя через невиліковну хворобу.

Ініціаторами проведення наукового заходу виступила кафедра філософії, соціології та політології імені професора Валерія Скотного ДДПУ імені Івана Франка та соціологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (ХНУ). До кола організаторів конференції доєдналися Соціологічна асоціація України, Львівське відділення САУ, Українська асоціація дослідників освіти та Колегіум Вітелона в Лєгниці (Республіка Польща). Таке широке коло організаторів не є випадковим, оскільки це лише частина тих установ та організацій, з якими співпрацювала і, навіть, створювала професорка нашого університету Світлана Щудло.

Географія учасників конференції була різноманітною: від науковців українських прифронтових регіонів, представників переміщених ЗВО, тилових міст, а також Варшави, Лєгніци, Бидгоща (Республіка Польща), Курітіба (Бразилія).

З привітаннями до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи ДДПУ імені Івана Франка професор Микола Пантюк, президент Соціологічної асоціації України, доктор соціологічних наук, професор, академік НАН України Віль Бакіров та докторка Беата Скварек ( Колегіум Вітелона в Лєгниці ).

На пленарному засіданні життєвий та науковий шлях Світлани Щудло окреслила професорка Надія Скотна (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка), роль Світлани Щудло у створенні Української асоціації дослідників освіти (УАДО) висвітлила президентка цієї асоціації професорка Оксана Заболотна (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини), наукову співпрацю Світлани Щудло з Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна та Соціологічною асоціацією України представила віцепрезидентка САУ, професорка Людмила Сокурянська (ХНУ імені В.Н.Каразіна), яка разом з аспірантом кафедри соціології цього університету Дмитром Сопільняком також презентувала результати соціологічних досліджень щодо трансформації освітніх практик в умовах воєнного стану в Україні.

Тривимірність дискурсу проблематики конференції забезпечила активну наукову роботу в секціях: «Освіта в соціологічному вимірі», «Філософський дискурс освіти» та «Психолого-педагогічні виміри освіти». Висловлюємо щиру повагу та вдячність ініціаторам, всім співорганізаторам, учасникам та модераторам цього наукового заходу за великий внесок в організацію та успішне проведення конференції, за їхній оптимізм, науковий ентузіазм, пам’ять серця та переконаність у непереможності України.

Оргкомітет конференції

Заставка 1 (1)

2 3

4 5

6 7