ХV Міжнародна науково-практична конференція «Якубинська наукова сесія»

7 квітня 2021 року на соціологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася ХV Міжнародна науково-практична конференція «Якубинська наукова сесія», присвячена дню народження Олени Олександрівни Якуби – засновниці соціологічного факультету, однієї з організаторок соціологічної науки та освіти у колишньому СРСР та засновниці харківської соціологічної школи.

Цього року конференція проходила в режимі онлайн на платформі ZOOM, а її тематика торкалась проблем соціології та освіти, зокрема викликів, з якими вони стикаються в сучасних умовах. «Якубинська наукова сесія» розпочалася з вітання Президента Соціологічної асоціації України, в.о. ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академіка НАН України Бакірова Віля Савбановича з присвоєнням йому звання «Посланець миру» від Організації Об’єднаних Націй. Після чого Віль Савбанович Бакіров щиро подякував присутнім, привітав учасників конференції з її початком і запросив усіх долучитися до обговорення проблем сучасного суспільства.

Захід складався з двох частин: пленарного засідання та трьох секційних засідань (див. програму нижче). На пленарному засіданні було заслухано чотири доповіді: «Університетські культурні практики: проблеми еволюації» (В. Бакіров), «Інтернаціоналізація вищої освіти в асиметричному партнерстві: виклики vs можливості в умовах пандемії» (О. Мурадян, О. Хижняк), «Мотивація до отримання вищої освіти: досвід соціологічного вивчення» (А. Горбачик), «Досвід Соціологічної асоціації України в дослідженні вітчизняної освіти: між місією і корупцією» (Л. Сокурянська).

Після пленарного засідання увазі учасників конференції була представлена презентація нових навчальних та наукових видань з соціології (відео за посиланням https://youtu.be/rPEMIRdeaLU), потім продовжилася активна робота трьох секцій:

– секція 1 «Освітні практики в умовах цифрового суспільства», модераторки: професорка Хижняк Лариса Михайлівна, професорка Сорока Юлія Георгіївна (відео за посиланням https://youtu.be/J44ppq9g-yg);

– секція 2 «Онлайн-освіта в умовах пандемії Covid – 19», модератори: доцент Голіков Олександр Сергійович, доцентка Дейнеко Олександра Олександрівна (відео за посиланням https://youtu.be/_s-Yiy78yn8);

– секція 3 «Освіта як чинник суспільного розвитку в умовах глокальності», модераторки: професорка Сокурянська Людмила Георгіївна, доцентка Балакірєва Ольга Миколаївна (відео за посиланням https://youtu.be/rPEMIRdeaLU).

У конференції взяли участь соціологи з Польщі, Білорусі, США, а також різних міст України  (Київ, Одеса, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Умань, Рівне, Житомир, Черкаси, Дрогобич, Дніпро, Кривий Ріг та ін.).

Актуальні проблеми, цікаві теми, важливі питання, затишна атмосфера «Якубинських зустрічей» стали традиціями, які в черговий раз було збережено, незважаючи на новий досвід онлайн-проведення наукової конференції.

Дякуємо всім учасникам, що, незважаючи на надзвичайну зайнятість, знайшли можливість підготувати виступи на «Якубинську наукову сесію» і долучитися до обговорення гострих проблем сучасного українського суспільства, яке відбулося в межах конференції.

Маємо надію на нашу подальшу плідну співпрацю.

 

З повагою

оргкомітетЯкубинська сесія_програма_2021