«Шлях додому: хто з українських біженців та мігрантів планує повернутися»: запрошення на презентацію результатів дослідження

Інститут поведінкових досліджень при Амерікан Юніверсіті Київ запрошує на презентацію результатів дослідження «Шлях додому: хто з українських біженців та мігрантів планує повернутися».

Дослідницька команда Інституту, Володимир Вахітов та Наталя Заїка, представлять результати опитування, проведеного в період 12-19 грудня 2023 року Групою Рейтинг на платформі Рейтинг Онлайн. Коротко про методологію дослідження розповість керівниця проектів Групи Рейтинг Тетяна Скрипченко.

Опитування охопило понад 1 100 українців, які виїхали до Польщі до та після повномасштабного вторгнення. Зокрема, буде представлено відмінності та схожість того, як они переживають досвід війни в Україні. 

Дослідження доповнюють результати глибинних інтерв’ю, що були проведені в кінці 2023 року компанією Соціо Інформ з українками, які вимушено виїхали за кордон, та тих, які вже повернулися до України, й що саме спонукало їх повернутися. 

Зокрема, дослідники з’ясували, що близько 28% тих, хто приїхав до Польщі ДО повномасштабного вторгнення, налаштовані повернутися додому. Серед тих, хто вимушено виїхав з України ПІСЛЯ повномасшабного вторгнення – таких близько 40%. Цікаво, що найбільш вмотивовані повернутися ті українці, які приїхали до Польщі у період блекаутів в Україні (осінь 2022 р. – зима 2023 р).  

Під час презентації дослідники також звернуть увагу на такі нематеріальні важливі речі, як національна ідентичність, туга за домом, бачення майбутнього, та як ці фактори часто значно більше впливають на бажання повернутися додому, ніж соціально-економічні.

А головне, як результати дослідження допоможуть краще зрозуміти, як заохотити українців повертатися додому. 

Презентація відбудеться 22 березня у кампусі Амерікан Юніверсіті Київ (Київ, Поштова площа, 3), а також буде доступна онлайн-трансляція на каналі АЮК у YouTube. 

Програма заходу:

– 17:00-17:45 – презентація результатів дослідження,

– 17:45-18:30 – сесія Q&A. 

Участь у заході – за обов’язковою реєстрацією за посиланнямhttps://forms.office.com/e/64A1ymBx9X