На освітніх перехрестях: діалог із національними меншинами у Чернівецькій та Закарпатській областях

На освітніх перехрестях: діалог із національними меншинами у Чернівецькій і Закарпатській областях / Варга Н., Герман М., Заболотна О., Медіна Т., Фатула Р., Щудло С. (ред. O. Заболотна, С. Щудло). – Дрогобич: УАДО, ТзОВ «Трек-ЛТД», 2020. – 262 c.
Анотація:

Шановні колеги, презентуємо вашій увазі колективну монографію Української асоціації дослідників освіти: «На освітніх перехрестях: діалог із національними меншинами у Чернівецькій та Закарпатській областях». Автори: Наталія Варга, Оксана Заболотна, Тетяна Медіна, Руслан Фартула, Світлана Щудло.

У пропонованій праці представлено результати дослідження для вивчення перспектив реалізації мовної статті Закону України «Про освіту» за допомогою медіааналізу друкованих видань і соціальних мереж та аналізу результатів фокусованих групових інтерв’ю з представниками румунської і угорської національних меншин. Автори роблять висновки та пропонують рекомендації для побудови комінікаційної стратегії та вибору шляхів для підвищення рівня володіння державною мовою серед представників румунської і угорської національності, які перебувають у місцях компактного проживання національних меншин у Чернівецькій та Закарпатській областях. Ця книга є результатом роботи авторів, які були членами робочої групи проєкту Української асоціації дослідників освіти «На освітніх перехрестях: діалог із національними меншинами у Чернівецькій та Закарпатській областях». Цей проєкт було реалізовано у 2019 році у рамках «Фінської допомоги українським освітнім реформам» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Фінляндії, Європейської комісії («Прямуємо разом») та FCG. Його реалізація стала можливою завдяки двосторонній ініціативі Уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України. Проєкт мав на меті підвищити обізнаність представників національних меншин України про реформу шкільної освіти та сформувати позитивне ставлення до неї в Чернівецькій і Закарпатській областях.